Triola

Chomutov - Blatno24. 8. 20194 dny do závodu | Přihlášky
DE EN
 


TZ+VIDEO Místo - Vysoká Jedle

Přes dva kilometry perfektního asfaltu, dvanáct zatáček, dva retardéry a převýšení 169 metrů. To vše čekalo na závodní jezdce a diváky na nové trati v Místě u Chomutova, kde se jel čtvrtý díl závodů do vrchu Triola Cup.

„Byla to velice rychlá trať. Ke zpomalení v rovných úsecích pomohly retardéry. Jelo se na ní dobře,“ hodnotí závody vítěz kategorie nad dva litry Karel Souček. K prvnímu místu ve své kategorii mu pomohla podpora rodiny i velmi dobře připravený vůz Opel Astra OPC.

O vzrušení se postaral Paolo Moscato se svým golfem, když se při druhé finálové jízdě dostal v šesté zatáčce mimo trať. Skončil naštěstí pouze v travnaté ploše. „S vyproštěním musela pomoci technika. Vozu ani nikomu jinému se nic nestalo,“ popsal drobnou kolizi, která k závodům prostě patří, ředitel Triola Cupu František Pišta. Organizaci mají pořadatelé zvládnutou na jedničku, stejně jako bezpečnost.

Závody se podle Františka Pišty povedly. Poděkoval za vstřícný přístup obce, kam by rád v budoucnu znovu závodníky i další fanoušky motorsportu přivedl.


Oldřich Hájek / e-mostecko.cz 18.6.2015, 11:17 1178x